2016 Stinger Marathon Results

Steyning Stinger Marathon 2016

Result

Pos Time Number First

Name

Surname Gen. Gen. Posn. Club
1 03:02:28 182 Jon Pepper M 1 BRIGHTON PHOENIX AC
2 03:14:54 172 Stuart Mills M 2
3 03:16:05 175 Ewan Dunlop M 3 STEYNING AC
4 03:26:14 203 Neil Kirby M 4
5 03:32:43 66 Robert Feline M 5 EPSOM AND EWELL HARRIERS
6 03:34:55 184 Scott Ulatowski M 6 LINGFIELD RC
7 03:36:04 138 Steve Low M 7 BLACKWATER VALLEY RUNNERS
8 03:40:19 126 David Barker M 8 TUNBRIDGE WELLS HARRIERS
9 03:40:19 55 Edwina Sutton F 1
10 03:42:42 185 Juhana Kirk M 9 LINGFIELD RC
11 03:46:51 142 David Thompson M 10 BILLERICAY STRIDERS
12 03:46:58 119 Nathan Sayers M 11
13 03:47:45 177 Karl Pizer M 12
14 03:50:38 190 Richard Shlovogt M 14 WORTHING HARRIERS
15 03:51:43 120 Mark Furth M 15 HENFIELD JOGGERS
16 03:51:43 173 Fabian Kaelin M 16 HENFIELD JOGGERS
17 03:52:14 134 Nick Cracknell M 17
18 03:54:28 151 Jack Bromley M 18
19 03:55:21 189 Stephen Cousins M 19 WORTHING AND DISTRICT HARRIERS
20 03:57:30 180 Mandy Regenass F 2 LINGFIELD RC
21 03:58:00 178 Tony Trundley M 20 COLLINGWOOD AC
22 03:58:44 109 Nick Hartshorn M 21
23 03:59:32 201 Jack Miles M 22
24 04:00:19 196 Rob Vincent M 23
25 04:00:38 195 Richard Coles M 24 ORPINGTON ROAD RUNNERS
26 04:02:39 136 Daniel Carter M 25
27 04:03:21 128 Tremayne Cowdry M 26 TRAIL RUNNING ASSOCIATION
28 04:03:38 166 Scott Chinchen M 27 STEYNING AC
29 04:04:33 110 Dany Cunnett M 28 TUFF FITTY
30 04:04:38 69 Henry Bull M 29 TUNBRIDGE WELLS HARRIERS
31 04:04:51 56 Mark Smee M 30 CRAWLEY SAINTS & SINNERS
32 04:05:41 144 Rob Kirkwood M 31
33 04:07:04 171 Thomas Parry M 32
34 04:07:44 176 Jonathan Davidson M 33 BRIGHTON AND HOVE AC UK
35 04:07:50 12 Gareth Rees M 34 HORSHAM AMPHIBIANS TRIATHLON
36 04:08:59 87 Toby Bull M 35 WADHURST RUNNERS
37 04:09:25 15 Chris Fereday M 36
38 04:09:49 179 Richard Fox M 37 COLLINGWOOD AC
39 04:11:08 45 Mark Nicholls M 38 BURGESS HILL RUNNERS
40 04:13:31 40 Sharona Harrington F 3 BURGESS HILL
41 04:16:18 125 Karl Limbert M 39
42 04:16:23 150 Tim Mills M 40
43 04:17:45 103 Graeme Drysdale M 41 STRIDERS OF CROYDON
44 04:17:45 94 Andy Perks M 42 STRIDERS OF CROYDON
45 04:18:31 33 Mark Hobbs M 43 ORPINGTON ROAD RUNNERS
46 04:19:20 91 Sarah Samme F 4
47 04:20:17 71 Stuart Brewer M 44
48 04:20:29 164 Adrian Scott M 45 STEYNING AC
49 04:20:34 89 Katherine Barrett F 5 HAYWARDS HEATH HARRIERS
50 04:20:34 123 Darren Chilcott M 46 BURGESS HILL RUNNERS
51 04:20:36 29 Paul Taylor M 47
52 04:20:46 46 Andy Cooksey M 48
53 04:21:25 155 Daniel Jewell M 49
54 04:21:54 187 Kevin Wardell M 50
55 04:22:39 204 Yonick Filopoulos M 51
56 04:23:34 28 Simon Bodsworth M 52 BOGNOR REGIS TONE ZONE RUNNERS
57 04:23:39 146 Glen Read M 53 BLACKHEATH AND BROMLEY HARRIERS
58 04:23:40 169 Antony Kerridge M 54
59 04:25:35 35 Jason Hughes M 55
60 04:25:49 152 Neil Cloke M 56
61 04:26:01 163 Victor Briceno M 57
62 04:26:21 149 Kevin Bush M 58 BRIGHTON AND HOVE CITY A.C
63 04:26:52 118 Tony Stilwell M 59 LEWES AC
64 04:27:24 153 Robert Frith M 60
65 04:27:32 132 Oliver Day M 61
66 04:27:54 36 Adrian Coe M 62
67 04:27:54 159 Tim Jones M 63
68 04:28:03 129 Trevor Roberts M 64 WEST 4 HARRIERS
69 04:28:06 24 Alex Cacchi M 65
70 04:28:17 22 Daren Bonwick M 66 HENFIELD JOGGERS
71 04:28:59 183 Simon Atkin M 67
72 04:29:36 160 David Brown M 68
73 04:30:08 121 Patricia Keene F 6 BUNHAM JOGGERS
74 04:30:54 124 Sandra Hopkins F 7 PORTSMOUTH JOGGERS
75 04:32:12 161 Stephen Roper M 69
76 04:32:12 1 Jeff Springford M 70 LDWA
77 04:33:26 139 Matthew Stephens M 71 EASTBOURNE ROVERS AC
78 04:34:07 191 Kevin Betts M 72
79 04:34:07 192 Paul Jacobs M 73 HOLME PIERREPONT
80 04:35:10 165 Brent Crowle M 74
81 04:36:32 98 Rush Yadave M 75 CROYDON HARRIER
82 04:40:26 157 Katharine Ganly F 8
83 04:41:05 73 Claire Nunn F 9
84 04:41:19 5 Mark Lutman M 76
85 04:41:29 170 Ercole Lugari M 77 COLLINGWOOD AC
86 04:44:53 111 Jay McCardle M 78 TUFF FITTY TRI
87 04:45:16 58 Dawn Davis F 10
88 04:45:53 105 Kevin Harris M 79 VEGAN RUNNERS
89 04:45:56 86 Ian Hews M 80
90 04:47:38 88 James Heggie M 81
91 04:47:50 135 Kris Dunk M 82
92 04:47:58 162 Andy Strach M 83
93 04:48:20 148 Marcin Dyszkowski M 84 THE STRAGGLERS
94 04:49:26 25 Paul Coe M 85 BOGNOR REGIS TONE ZONE RUNNERS
95 04:49:42 114 Peter Johnson M 86 TRAIL RUNNING ASSOCATION
96 04:49:48 57 Rebecca Slack F 11 SHEEN SHUFFLERS
97 04:50:04 101 Raymond Hickman M 87
98 04:50:04 68 Ian Moss M 88
99 04:50:57 27 Robert Burkett M 89
100 04:50:58 197 Michelle Kyte F 12
101 04:50:58 198 Mark Potter M 90
102 04:53:31 59 Mark Johnson M 91 100 MARATHON CLUB
103 04:53:48 51 Samantha Pickup F 13
104 04:54:02 19 Ian Robertson M 92 CHICHESTER R&AC
105 04:54:39 156 Robin Derwent M 93
106 04:55:09 168 Neil Shoesmith M 94
107 04:55:10 83 Douglas Mac Taggart M 95 100 MARATHON CLUB
108 04:56:18 102 Matthew Gaut M 96
109 04:56:18 93 Richard Stefanski M 97
110 04:56:48 67 Andrew Meredith M 98 BECKENHAM RUNNING CLUB
111 04:57:36 9 Andrew Blakely M 99
112 04:59:39 113 Robert Cameron-Wood M 100 100 MARATHON CLUB
113 04:59:40 16 Simon Williamson M 101
114 05:00:09 188 Neal Cass M 102 PORTSLADE HEDGEHOPPERS
115 05:00:50 61 Justine Armour F 14
116 05:04:35 143 Louise Langmead F 15
117 05:04:42 62 Anthony Oreilly M 103
118 05:04:47 106 Tiffany Proudfoot F 16
119 05:05:00 39 Edward Rodger M 104 ASHFORD & DISTRICT
120 05:05:16 31 David Clark M 105
121 05:05:27 60 Janet Shepherd F 17 FITTLEWORTH FLYERS
122 05:08:39 127 Gary Griffiths M 106
123 05:08:39 117 Heath Lewis M 107
124 05:09:25 154 Anthony Gaydon M 108
125 05:09:25 147 Ashleigh Jackman F 18
126 05:09:31 97 Pete Windust M 109
127 05:09:47 199 Emma Greaves F 19 ELY RUNNERS
128 05:09:47 200 Miranda Reynolds F 20 ELY RUNNERS
129 05:09:49 194 Tony Hill M 110 TRING RUNNING CLUB
130 05:10:35 84 Ralph Bernascone M 111 HENFIELD JOGGERS
131 05:10:35 145 Stephen Hickman M 112 ISLE OF WIGHT ROAD RUNNING CLUB
132 05:10:37 7 Tim Jury M 113
133 05:10:44 193 Peter Hamson M 114 TRING RC
134 05:12:04 140 Nicholas Genever M 115 GARDEN CITY RUNNERS
135 05:14:26 167 Stuart Crook M 116
136 05:15:09 202 Daniel Williams M 117 SERPENTINE
137 05:15:13 54 Kirstie Ashton F 21
138 05:15:13 49 Zoe Greenfield F 22 LINGFIELD
139 05:15:13 34 Marcus McTurk M 118
140 05:15:22 30 Alexandra Saunders F 23 LINGFIELD RUNNING CLUB
141 05:16:19 32 David Barnes M 119
142 05:16:37 186 Bob Gear M 120 SPRINGFIELD STRIDERS
143 05:17:51 50 Craig Mitchell M 121
144 05:18:23 131 David Rampton M 122
145 05:19:07 11 Matthew Mitchell M 123 100 MARATHON
146 05:21:12 26 Roy Barnes M 124 100 MARATHON CLUB
147 05:23:03 122 Louise Ayling F 24 WIMBLEDON WINDMILERS
148 05:23:03 6 James Lampert M 125 MAIDSTONE HARRIERS
149 05:27:01 79 Jeremy Edwards M 126 ALTON RUNNERS
150 05:27:02 115 Michael Simpson M 127
151 05:29:37 38 Bryan Darney M 128 GORING ROAD RUNNERS
152 05:31:08 95 Laura Donohoe F 25
153 05:31:09 96 Paul Donohoe M 129
154 05:31:46 130 Gem Early F 26 ARUNNERS
155 05:34:47 116 Phil Sumner M 130 ELMBRIDGE ROAD RUNNERS
156 05:34:51 13 Caroline King F 27 HENFIELD JOGGERS
157 05:35:40 104 Jonathan Wilkes M 131 VEGAN RUNNERS
158 05:35:42 92 Jane Wilkes F 28 BRIGHTON & HOVE WOMEN’S RUNNING CLUB
159 05:40:07 107 Simon Lewis M 132 SEVENOAKS A C
160 05:40:20 99 Robert Carr M 133 SEVENOAKS AC
161 05:41:26 74 Hugh Martin M 134 100 MARATHON CLUB
162 05:42:00 82 Colin Clegg M 135 HENFIELD JOGGERS
163 05:42:00 78 Paul Crowe M 136 HENFIELD JOGGERS
164 05:42:49 20 Paul Bellamy M 137
165 05:42:49 23 Alison Bellamy F 29
166 05:43:21 44 Helen Weeden F 30 ASHFORD & DISTRICT
167 05:44:14 10 Lesley Kilner F 31 HENFIELD JOGGERS
168 05:44:14 75 Mark Skilton M 138 HENFIELD JOGGERS
169 05:45:20 53 Kim Reed F 32
170 05:47:18 81 Steve Swindon M 139 VEGAN RUNNERS UK
171 05:47:27 4 Christopher Hinton M 140
172 05:47:40 85 Bob Gorman M 141
173 05:47:47 42 Oliver Kember M 142
174 05:49:03 43 Justin Websdale M 143
175 05:53:10 21 Jill Bennett F 33 BURGESS HILL RUNNERS
176 05:53:11 18 Vicky Connolly F 34 BURGESS HILL
177 05:53:13 17 Cath Beckett F 35 BURGESS HILL RUNNERS
178 05:53:14 8 Marie Carey F 36 BURGESS HILL RUNNERS
179 05:55:08 14 Julie Essex F 37 HAYWARDS HEATH HARRIERS
180 06:03:26 100 Ron West M 144
181 06:08:03 80 Julia Molyneux F 38 READING ROADRUNNERS
182 06:11:09 65 Karen Allnutt F 39 ASHFORD TRI CLUB
183 06:11:09 76 Nick Brisley M 145 ASHFORD TRI CLUB
184 06:11:09 77 Garry Curley M 146 ASHFORD TRI CLUB
185 06:11:09 64 Scott Modha M 147
186 06:18:08 37 Susie Hewer F 40 ROAD RUNNERS CLUB
187 06:22:08 137 James Rees M 148
188 06:22:38 47 Frances Mills F 41 TRING RUNNING CLUB
189 06:30:06 52 Shaun Richardson M 149
190 06:35:39 63 Mike Phoenix M 150 SOUTHERN COUNTIES VETERAN
191 06:50:34 2 Martyn Greaves M 13 FITTLEWORTH FLYERS
192 07:06:00 3 John Williams M 151 100 MARATHON CLUB

.

HAMILTON – Broadway Direct Lottery Hamiltonmusicaltickets.top Billy Joel tour dates at billyjoeltourtickets.top Wicked Broadway Tickets available at http://wickedthemusicaltickets.top Luke Bryan – Kill The Lights TourLukebryantour.top