• Today is: Monday, April 24, 2017
2015 Stinger Half Marathon Results

Steyning Stinger Half Marathon 2015

Result

Position

Time

Number

F. Name

Surname

Gender

Position

Club

1

1:33:08 447 Sam Wigmore M 1 Amphibians Triathlon

2

1:38:30 446 Thomas O’Beirne M 2 Unattached

3

1:40:10 562 Harry Goodrick M 3 Unattached

4

1:42:05 443 Charlie Foot M 4 Unattached

5

1:44:45 420 Steve Wigmore M 5 Horsham Joggers

6

1:46:45 436 James Danvers M 6 Unattached

7

1:47:14 593 Mark Shrosbree M 7 Unattached

8

1:48:32 434 Joel Eaton M 8 Unattached

9

1:50:42 567 Roger Taylor M 9 East Grinstaed Tri

10

1:50:58 494 Shane Bridgman M 10 Steyning AC

11

1:52:32 407 Lee Oxley M 11 Steyning AC

12

1:52:50 412 Sean Fishpool M 12 Unattached

13

1:53:32 430 James Blaydon M 13 Unattached

14

1:53:50 474 Jason Hughes M 14 Unattached

15

1:54:24 587 Alexander Lyon M 15 Unattached

16

1:54:27 529 Duncan Wilding M 16 Unattached

17

1:55:41 542 Artur Kurczak M 17 Arunners

18

1:56:17 489 Michael Martin M 18 Unattached

19

1:56:22 448 Paul Atkinson M 19 Tuff Fitty Tri

20

1:56:25 518 Phil Metcalf M 20 Worthing Harriers

21

1:56:25 523 Greg Lones M 21 Unattached

22

1:57:12 500 Gary Brind M 22 Steyning AC

23

1:57:42 433 Tom Hooper M 23 Unattached

24

1:59:00 475 Raymond Walsh M 24 Unattached

25

1:59:17 519 Gary Winstanley M 25 Deal Tri

26

2:00:02 462 Nick Green M 26 Arena 80

27

2:00:06 486 Nigel Tweed M 27 Unattached

28

2:00:22 584 Steve Wilson M 28 Unattached

29

2:01:16 451 Rich Howarth M 29 Unattached

30

2:02:06 512 Robert Miles M 30 Unattached

31

2:02:39 479 Glynn Stone M 31 Halstead Road Runners

32

2:04:12 459 Chris Large M 32 Unattached

33

2:04:58 432 Mike Moorcroft M 33 Chichester Runners

34

2:05:17 572 Sam Wolton M 34 Halstead Road Runners

35

2:05:32 94 Robert Frith M 35 Unattached

36

2:05:42 478 Neil Poulter M 36 Halstead Road Runners

37

2:05:42 469 Peter Seth M 37 Worthing Harriers

38

2:06:01 546 Malcolm Macleod M 38 Brighton Tri Club

39

2:06:34 578 Jonas Ludvigsson M 39 Unattached

40

2:07:07 431 Mark Jennings M 40 Chichester Runners

41

2:07:27 453 Ian Trim M 41 Unattached

42

2:07:35 188 Rob Delicata M 42 Unattached

43

2:07:44 561 Jamie Myers M 43 Queens Park Harriers

44

2:08:14 532 Jonathan Davidson M 44 Unattached

45

2:08:26 525 David C Edwards M 45 Unattached

46

2:08:28 496 Sarah Hunt F 1 Unattached

47

2:08:35 471 Christina Pennock F 2 Unattached

48

2:08:49 452 John Sutton M 46 Unattached

49

2:08:55 480 Andy Carter M 47 Halstead Road Runners

50

2:09:11 576 Graeme Macmillan M 48 Unattached

51

2:09:49 581 Bryan Lynch M 49 Unattached

52

2:09:56 507 James Sorbie M 50 Burgess Hill Runners

53

2:10:47 450 Andrew Freeman M 51 Unattached

54

2:10:50 457 Laura Starmer F 3 Amphibians Triathlon

55

2:10:57 470 Andrew Monkton M 52 Unattached

56

2:11:47 579 Alasdair Kite M 53 Unattached

57

2:11:52 566 Thomas Lees M 54 Unattached

58

2:12:32 545 Andrew Nash M 55 Unattached

59

2:12:42 456 Stuart Parkes M 56 Unattached

60

2:12:58 476 Mark Shipton M 57 Unattached

61

2:13:10 424 Phil Harris M 58 Unattached

62

2:13:18 444 David Harrold M 59 Unattached

63

2:13:23 435 Emily Danvers F 4 Unattached

64

2:14:08 441 Jon Hodgson M 60 Unattached

65

2:14:26 558 Emma Buckland F 5 Burgess Hill Runners

66

2:14:53 460 Kevin Murphy M 61 Dulwich Park Runners

67

2:14:53 461 Alistair Huggett M 62 Unattached

68

2:14:57 524 Craig Calcott M 63 Unattached

69

2:15:20 563 Dan Ford M 64 Burgess Hill Runners

70

2:15:25 488 Samual Faulkner M 65 Unattached

71

2:15:25 557 Liz Carter F 6 Burgess Hill Runners

72

2:15:30 487 Daniel George M 66 Unattached

73

2:15:34 472 Lucy Bodenham F 7 Fulham Running Club

74

2:16:57 33 Graeme Fitzjohn M 67 Unattached

75

2:17:20 408 Trevor Symes M 68 Burgess Hill Runners

76

2:17:28 511 Mark Hamper Kissane M 69 Unattached

77

2:18:22 427 Neil Terry M 70 Worthing Striders

78

2:19:42 596 Fabian Kaelin M 71 Henfield Joggers

79

2:19:59 580 Jeremy Kite M 72 Oxted Runners

80

2:20:14 419 Bernhard Elber M 73 Unattached

81

2:21:02 493 Sam Brown M 74 Unattached

82

2:21:12 437 Christina Rycroft F 8 Unattached

83

2:22:08 467 Tracey Booker F 9 Unattached

84

2:22:16 458 Mark Wood M 75 Unattached

85

2:22:32 126 Austin Gray M 76 Gosport Road Runners

86

2:22:56 535 Stephen John Seymour M 77 Unattached

87

2:23:11 9 Ian Campbell M 78 Striders of Croydon

88

2:23:31 498 Louise Ionascu F 10 Dorking & Mole Valley AC

89

2:23:38 565 Linda Cooper F 11 Arunners

90

2:23:51 490 Graham Derrick M 79 Unattached

91

2:23:54 543 Rob Hastings M 80 Unattached

92

2:23:55 491 Mike Derrick M 81 Haywards Heath Harriers

93

2:24:07 455 Gregory Engelbrecht M 82 Unattached

94

2:24:21 564 Liz Crockford F 12 Arunners

95

2:24:32 559 John Tewsley M 83 Fittleworth Flyers

96

2:24:38 413 Nathan Broderick M 84 Unattached

97

2:24:38 417 Jewel O’Connell F 13 Unattached

98

2:24:43 520 Felicity Paton F 14 Tone Zone

99

2:24:43 495 Jason Gayler M 85 Unattached

100

2:25:06 575 Dan Cowley M 86 Unattached

101

2:25:27 544 Susannah Atherton F 15 Unattached

102

2:26:20 502 Christina Barlow F 16 Unattached

103

2:27:14 531 Robert Loveridge M 87 Lancing Eagles

104

2:27:51 522 Louisa Wilson F 17 Unattached

105

2:27:58 541 Brian Mason M 88 Steyning AC

106

2:30:01 571 Jim Leaney M 89 Halstead Road Runners

107

2:30:36 466 Richard Gray M 90 Lancing Eagles

108

2:30:48 499 Kevin Irvine M 91 Dorking & Mole Valley AC

109

2:31:27 492 Anthony Bunker M 92 Unattached

110

2:31:38 438 Andrew Pond M 93 Unattached

111

2:31:38 582 Jana Culakova F 18 Unattached

112

2:32:10 481 Wendy Carter F 19 Halstead Road Runners

113

2:33:03 468 Malcolm Sheward M 94 Arunners

114

2:33:22 547 Sarah Mabbutt F 20 Brighton Tri Club

115

2:34:18 585 Lorraine Wilson F 21 Unattached

116

2:35:37 549 Benjamin Baker M 95 Unattached

117

2:36:19 464 Ian Stewart M 96 Unattached

118

2:36:20 442 Katherine Brown F 22 Unattached

119

2:36:32 577 Steve Byles M 97 Unattached

120

2:37:36 504 Del Wallace M 98 Unattached

121

2:37:36 505 Emma Wyatt F 23 Unattached

122

2:37:58 552 Rob Lowe M 99 Unattached

123

2:38:01 538 Andrew Izzard M 100 Unattached

124

2:38:21 473 Lydia Jordan F 24 Steyning AC

125

2:39:22 536 Andrew Reeder M 101 Unattached

126

2:39:22 537 Nicholas Christoforou M 102 Unattached

127

2:39:49 555 Steven Wetheridge M 103 Unattached

128

2:40:11 556 Rachel Wetheridge F 25 Unattached

129

2:40:12 445 Gregory George Collins M 104 Horsham Joggers

130

2:40:49 449 Mark Anderson M 105 Fittleworth Flyers

131

2:41:05 574 Stephen Wright M 106 Orpington Road Runners

132

2:41:30 586 Simon Legg M 107 Unattached

133

2:42:30 426 Clodagh Warde F 26 Unattached

134

2:43:04 560 Connie Tremlett F 27 Unattached

135

2:43:23 414 Mike Ashton M 108 Unattached

136

2:43:23 415 Eve Monteiro F 28 Unattached

137

2:43:43 521 Jane Gant F 29 100 marathon Club

138

2:43:44 477 Chris Lloyd M 109 Unattached

139

2:44:20 533 Luis Seco M 110 Unattached

140

2:44:20 530 Jose Fernandez M 111 Unattached

141

2:44:50 116 Christopher Harris M 112 Unattached

142

2:45:06 144 Andrew Scowcroft M 113 Windle Valley Runners

143

2:46:48 514 Jon Dickinson M 114 Unattached

144

2:47:47 422 Ilidia Campbell F 30 Henfield Joggers

145

2:47:47 421 Jackie Parsons F 31 Henfield Joggers

146

2:48:02 517 Paul Russell M 115 Burgess Hill Runners

147

2:48:05 503 Elaine Macey F 32 Unattached

148

2:48:09 509 Amy Simmons F 33 Arunners

149

2:48:11 510 Lars Skagerlind M 116 Arunners

150

2:48:42 573 Rachel Gee F 34 Unattached

151

2:52:23 590 Holly Woolger F 35 Steyning AC

152

2:54:36 423 Daniel Quinney M 117 Unattached

153

2:54:40 588 Fiona Clifton F 36 Horsham Joggers

154

2:55:24 439 Lisa Quinney F 37 Unattached

155

2:55:40 62 Kaja Lukaszewicz F 38 Unattached

156

2:55:50 429 Terry Bourne M 118 Unattached

157

2:56:07 465 Edmund Gritt M 119 Unattached

158

2:56:09 440 Yvonne Heath F 39 Unattached

159

2:56:51 409 Diane Delderfield F 40 Burgess Hill Runners

160

2:56:55 418 Daniel Godshaw M 120 Unattached

161

2:56:55 416 Tom Perrigo M 121 Unattached

162

2:57:34 118 Grace Devlin F 41 Wellington College

163

2:57:45 570 Anne Walker F 42 Wimbledon Windmillers

164

2:58:14 198 Andra Evans F 43 Unattached

165

2:58:14 199 Christopher Evans M 122 Unattached

166

2:58:32 583 Julia Langensiepen F 44 Unattached

167

2:59:43 428 Martin Langlands M 123 Unattached

168

2:59:46 425 Camilla Langlands F 45 Stragglers

169

3:00:30 454 Eleanor Sanders F 46 Unattached

170

3:00:47 539 Tina Macenhill F 47 Hailsham Harriers

171

3:01:52 551 Graham J Parker M 124 Unattached

172

3:01:52 550 Piers Parker M 125 Steyning AC

173

3:02:02 85 Kate Heffer F 48 Liss Runners

174

3:02:10 527 Carolin Till F 49 Arunners

175

3:02:37 528 Helen Crunden F 50 Arunners

176

3:04:08 526 Judi Bond F 51 Arunners

177

3:06:18 192 Lance King M 126 Sandhurst Joggers

178

3:07:36 501 Hannah Brown F 52 Unattached

179

3:08:04 568 Kjell Berglund M 127 Burgess Hill Runners

180

3:08:04 569 Gill Berglund F 53 Burgess Hill Runners

181

3:09:50 534 Jo Renshaw F 54 Run Brighton

182

3:10:12 540 Donna Kitchener F 55 Unattached

183

3:10:40 516 Linda Russell F 56 Burgess Hill Runners

184

3:10:40 508 Theresa Chalk F 57 Burgess Hill Runners

185

3:11:06 506 Hannah Watkins F 58 Burgess Hill Runners

186

3:11:37 463 Sacha Petrovic M 128 Unattached

187

3:12:34 548 Janine Haynes F 59 Saints and Sinners

188

3:17:30 513 Samya Dickinson F 60 Unattached

189

3:19:49 45 Shaun Richardson M 129 Unattached

190

3:20:17 592 Colin Nunn M 130 Unattached

191

3:20:27 497 Ann Savidge F 61 Burgess Hill Runners

192

3:21:05 515 Su Lawrence F 62 Brighton Multisports

193

3:21:12 553 Susan Spiers F 63 Henfield Joggers

194

3:21:17 554 Deidre Paddock F 64 Unattached

195

3:23:20 410 Wendy Collyer F 65 Unattached

196

3:23:52 411 Leon Van Wyk M 131 Unattached

197

3:24:16 133 Melanie Ross F 66 Collingwood AC

198

3:38:07 156 David Moles M 132 100 marathon Club

199

3:47:04 589 Clare Peake F 67 Unattached

200

3:50:22 594 Debbie Richards F 68 Unattached

201

3:50:22 595 Allison Davies F 69 Unattached

202

3:59:52 10 Elna Van Der Ryst F 70 Deal Tri

203

4:42:21 597 Claire Pritchard F 71 Unattached

204

4:42:21 598 Jane Jamieson F 72 Unattached

205

5:54:00 600 Cherry Neate F 73 Steyning AC

206

5:54:00 599 Jeremy Thomas M 133 Steyning AC
HAMILTON – Broadway Direct Lottery Hamiltonmusicaltickets.top Billy Joel tour dates at billyjoeltourtickets.top Wicked Broadway Tickets available at http://wickedthemusicaltickets.top Luke Bryan – Kill The Lights TourLukebryantour.top